blog - Cemgil Ünlü

İçeriğe git

E-ticaret için iyi ürün fotoğrafları nasıl çekilir?

Cemgil Ünlü
Published by Cemgil Ünlü içinde Rehberler ve İpuçları · 12 Şubat 2020
Her müşteri bir resmin bin kelimeye bedel olduğunu bilir, bu nedenle bir izlenim yaratan ürün fotoğrafları çekmek önemlidir ve başarılı bir e-ticaret oluşturmak için en önemli adımlardan sadece biridir. Bu, e-ticaret ürün fotoğrafçılığı konusunda uzman olmanız gerektiği anlamına gelmez!

Büyük bir sıçrama yapan enstantane için bu basit adımları uygulayın.

Işığı doğru bul
Hiçbir şey potansiyel alıcıları loş, karanlık veya bulanık fotoğraflardan daha hızlı geri çeviremez. Ürününüzü mümkün olan en iyi ışıkta göstermek için, göz kamaştırıcı tepe floresanlardan kaçının ve bunun yerine doğal kaynaklara bakın. Cumbalı pencereler ve çatı pencereleri, geçici stüdyolarınızı kurmak için harika bir mekandır. Alternatif olarak, yumuşak ışığın ürününüzü mükemmel bir ışıltıya dönüştürdüğü anlar özellikle sabahın ortasında veya akşamın erken saatleridir.

İyi ürün fotoğraflarının nasıl çekileceğini gerçekten bilmek istiyorsanız, ışığı kontrol etmek de önemlidir. Ürününüzü üç tarafı çevrelemek için karton veya kağıt kullanın. Bu ışığı odaklar ve parıltı veya gölgelerin resminizi bozmasını önler.

Renk kodunu kır

İyi ürün fotoğraflarının nasıl çekileceğine ilişkin bir numaralı kural, konunun merkezinde parlamasını sağlamaktır. Arka planlar çekici olmalı ancak dikkat dağıtıcı olmamalıdır; Mallarınız gösterinin yıldızı olmalı.

Ürünlerinizin öne çıkmasını sağlamak için kontrast bir zorunluluktur. Basit bir beyaz arka plan koyu veya renkli öğeler için mükemmel bir zemin sağlarken, mallarınız daha açık tonlarda geliyorsa siyaha geçmeyi düşünün. Bu yan yana gerçekten göze çarpar.
Kullanıcıları çekmek için web siteniz için doğru renk düzenini seçmek esastır.

Her şeyi göster
Çeşitlilik hayatın baharatıdır ve aynı zamanda iyi ürün fotoğraflarının nasıl çekileceğinin reçetesidir. Tüketiciler tam olarak ne satın aldıklarını bilmek istiyor, bu nedenle sunabileceğiniz her şeyi gösteren çok sayıda fotoğraf çekin. Alıcılar, mallarınızı her açıdan görmeyi severler ve farklı boyutlar, renkler veya stiller varsa, hepsini fotoğraflayın. Daha fazla çeşitlilik için arka planınızı da değiştirebilirsiniz.

Giysilerin vücutta nasıl göründüğünü veya mobilyaları evinize nereye koyabileceğinizi görmek, mallarınızı soyuttan somut hale getirir ve potansiyel bir müşteriyi kararlı bir alıcıya dönüştürebilir.

Bir ipucu daha: bir uzmana güvenin

Kendi başınıza fotoğraf çekmek için yeterli zamanınız veya doğru ekipmanınız yoksa, her zaman minimum çabayla maksimum sonucu garanti eden profesyonel bir hizmete güvenebilirsiniz. .

Artık bir e-ticaret fotoğrafçılığı uzmanı olduğunuza göre, ürün fotoğrafları çekmeye ve işinizi çevrimiçi hale getirmeye başlayabilirsiniz!Yorum yok

İçeriğe dön