blog - Cemgil Ünlü

İçeriğe git

Kuaförlerin bir web sitesi oluşturması için 8 neden ... ve başarı için birkaç ipucu

Cemgil Ünlü
Published by Cemgil Ünlü içinde Kılavuzlar ve İpuçları · 22 Mayıs 2020
SWG Enstitüsü tarafından yayınlanan bir rapora göre, kuaförlerin ve güzellik salonlarının yeniden açılması, tüm işletmeler için  hevesle bekleniyordu (görüşmecilerin % 38'i tarafından onaylandığı gibi, 64 yaş üstü kadınlar arasında % 62'ye yükselen bir sayı) , mağazalar (görüşmecilerin % 25'i), barlar ve restoranlar (görüşmecilerin % 18'i) ile sinemalar ve tiyatrolar (görüşmecilerin % 15'i) ile önemli bir mesafeyi takip etmiştir.

Peki, saç stilistleri, bu hassas, kilitlenme sonrası gerçekliği ele almaya hazır mısınız? Ve herkesin güvenliği için uygulanan yeni sıhhi düzenlemelerden bahsetmiyorum. Web sitenizden başlayarak işletmenizi tanıtmak için yapabileceğiniz her şeyden bahsediyorum.

Henüz bir web sitesine ihtiyacınız olduğuna ikna olmadıysanız veya bir web siteniz varsa ancak % 100 memnun değilseniz, okumaya devam edin: birçok yararlı ipucu bulabilirsiniz.

Neden bir web sitesine ihtiyacınız var?
Her şeyden önce, açık olalım: Bir web sitesine sahip olmak, saç ve güzellik salonları da dahil olmak üzere her işletme için çok önemlidir. Bir web sitesinin bazı amaçlarının farkında olduğunuzdan emin olabilirsiniz, ancak başkalarına daha az aşina olabilirsiniz. Hepsini birlikte inceleyelim:

 •    Kendinizi, hizmetlerinizi ve / veya ürünlerinizi tanıtın
   En basit vitrin web siteleri bile bir “Hakkında” sayfası ve ürünlere / hizmetlere ayrılmış bir bölüm içerir. Bu durumlarda, web sitesi, kim olduğunuzu ve ne yaptığınızı açıkladığınız bir tür broşür haline gelir, böylece kullanıcılar sizin hakkınızda daha fazla bilgi edinebilir.

 •    Tarzınızı ve kişiliğinizi iletin
   Web siteniz kuaför salonunuza benziyor bu yüzden  kendi tarzınızın ve kişiliğinizin otantik bir ifadesi yapmak için her ayrıntıya kadar özelleştirebilirsiniz. Sosyal medyada bu mümkün değil: Facebook ve Instagram'da sadece bir misafirsiniz ve site sahiplerinin kurallarına uymalısınız.

 •    İletişim bilgilerinizi görüntüleyin ve kişileri sizinle iletişim kurmaya davet edin
   Her web sitesinin bir iletişim sayfası vardır: Burası tüm iletişim bilgilerinizi ve sosyal medya profillerinizi koyduğunuz ve insanları diledikleri zaman ve diledikleri zaman sizinle iletişim kurmaya davet ettiğiniz yerdir.

 •    Ürünlerinizi / hizmetlerinizi sunun ve satın
   Ya da daha iyisi, sizin durumunuzda, sunduğunuz hizmetlerin listesini paylaşın ve açıklayın ve en önemlisi rezervasyonları toplayın ve yönetin. Ayrıca ürün satmak istiyorsanız, küçük bir çevrimiçi mağaza ekleyerek ve teslimatları ayarlayarak bunu yapabilirsiniz.

 •    Bülteniniz için abone toplayın
   Sayfalarınızdan birine bir form eklemeniz yeterlidir ve hemen e-posta adreslerini toplamaya başlayabilirsiniz: artık hizmetlerinizi tanıtmak veya müşterilerinizle özel teklifler paylaşmak için bir bülten oluşturmaya hazırsınız. Unutmayın: e-posta pazarlaması bugün hala mevcut olan en uygun maliyetli ve en değerli pazarlama araçlarından biridir.

 •    Yeni müşteriler çekin
   Google, özellikle arama motorunun yerel işletmelere sunduğu tüm araçlardan yararlanarak, SEO göz önünde bulundurarak web sitenizi oluşturursanız, yeni istemcilerin en iyi kaynağı olabilir.

 •    Her zaman güncel ve erişilebilir olun
   Basılı materyallerin aksine, web sitenizi istediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz: fotoğrafları, fiyatları ve bilgileri ek maliyet veya israf olmadan istediğiniz sıklıkta değiştirme. Ayrıca, web sitenize 7/24 erişilebilir, bilgi sağlar ve sizin adınıza yeni müşteriler çeker.

 •    Profesyonel bir imaj iletin
   Kendi alan adınız ve uygun bir tasarım ve logonuzla kendi web sitenize (ücretsiz bir platformdaki bir web sitesi yerine) sahip olmak, ciddi ve profesyonel olduğunuzu bildirir. Yetenekli bir profesyonelle uğraştıklarını düşünmezlerse, müşterilerin saçlarıyla (ve dolayısıyla kendi imajlarıyla) size güvenmesi olası değildir.

Kuaför için bir web sitesi nasıl kurulur
Neden birine ihtiyacınız olduğunu açıkladığımıza göre, kuaförler için gerçekten işlevsel bir web sitesi nasıl oluşturacağınızı öğrenelim.

İhtiyacınız olan tüm unsurlara tek tek bakacağız.

ANA SAYFA

Çoğu durumda, ana sayfa sitenizin ön kapısıdır ve sadece güzel görünmekle kalmaz, aynı zamanda kullanıcıların işletmenizle ilgili sorularının çoğuna cevap vermesi de önemlidir.

Çevrimiçi ortamda sizi ararken ve web sitenizi ziyaret ederken kendinizi mevcut veya potansiyel müşterilerinizin yerine koyun: ne isteyebilirler? Belki de işinizin fotoğraflarından oluşan bir galeriyi görmek istiyorlar ya da telefon numaranıza ihtiyaçları var ya da hizmetlerinizin maliyetini arıyorlar.

Ana sayfanıza hangi bilgileri koyacağınız bu şekilde belirlenir. Eklediğinizden emin olun:

 •    Onlara kim olduğunuzu ve ne sunduğunuzu anlatan kısa bir tanıtım, neden benzersiz olduğunuzu ve teklifinizi rakiplerinizden farklı kılan özellikler.
 •    Sunduğunuz hizmetlerin kısa bir özeti, belki de kategorilere ayrılmış da olabilir.
 •    Çalışmanızı istemcilerde göstermek için bir fotoğraf galerisi: yüksek kaliteli görüntüler burada kilit öneme sahiptir.
 •    Telefon numaranız, sosyal medya ve bir harita: müşterilerin sizi bulmasını ve sizinle iletişim kurmasını mümkün olduğunca kolaylaştırmak için.
 •    Çalışma saatleriniz: Bu bilgiler genellikle alınma eğilimindedir, ancak bunu sağlamanız ve özellikle güncel tutmanız önemlidir.

Unutmayın, tek sayfalık bir site oluşturmadığınız sürece her şeyi ana sayfanıza koymanıza gerek yoktur. Amaç, web sitenizdeki çeşitli konuları tanıtmaktır: daha sonra daha derinlemesine yer ve fırsatınız olan belirli sayfalara bağlantı verebilirsiniz.

"HAKKINDA"  SAYFASI

Bu, kendinizi ve ekibinizi tanıttığınız sayfadır.

Bir kez daha, müşterilerinizin neyi bilmek isteyebileceğini düşünün ve abartmadan veya övünmeden içtenlikle cevaplamaya çalışın. Eğitiminiz, ne kadar süredir bu işi yaptığınız hakkında konuşabilir ve kariyerinizdeki en önemli adımlarını açıklayabilirsiniz. Kazandığınız sertifika, belge vb gibi durumlardan bahsetmeyi ve personelinize hak ettikleri alanı vermeyi unutmayın.

Amacınız profesyonel bir tanıtım oluşturmak, ancak kuru kalmayın ; stilinizin parlamasına izin verin ve daha kişisel, insani bir dokunuş eklemek için görüntüleri vurgulayın. İnsanlar hikayeleri sever.

HİZMETLER SAYFASI

Bu, tüm farkı yaratabilen sayfadır. Çıplak minimum değeri yaparsanız ve basit bir hizmet listesi eklerseniz, bir fırsatı kaçırırsınız. Bu fırsat, müşteriye sunabileceğiniz katma değeri gösterme şansıdır.

En önemli hizmetleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bağlantılar ekleyerek başlayabilirsiniz, bu da okuyucuları şunları yapabileceğiniz bir sayfaya yönlendirir:

 •    meydan okumayı açıklamak;
 •    çözümünüzü sunun (sunduğunuz hizmet);
 •    nelerden oluştuğunu açıklamak;
 •    diğer çözümlere kıyasla avantajlarını göstermek;
 •    geçmiş sonuçları sergilemek için, belki de fotoğrafların öncesi ve sonrasını kullanarak bir fotoğraf galerisi ekleyin;
 •    sık sorulan sorular için, müşterilerin endişelerinin bir kısmının cevaplarını hemen bulabilecekleri bir bölüm ekleyin;
 •    doğrudan iletişim ve / veya rezervasyon formu ekleyin.


Bu tür bir sayfa aslında bir Açılış Sayfasıdır ve çok açık bir hedefi olmalıdır ; müşteriyi bir işlem yapmaya ikna etmek. Bu özel durumda, işlem sizinle iletişim kurmak veya rezervasyon talep etmek olmalıdır.

Hizmetleriniz için çevrimiçi rezervasyonları yönetmek için harika bir sistem Bookeo'dur. Kapsamlı araçlar içerir.

İLETİŞİM SAYFASI

İletişim bilgileri, web sitenizdeki stratejik noktalara (Ana sayfa, üstbilgi, altbilgi vb.) Serpiştirilmelidir, ancak her şeyi düzgün bir şekilde görüntüleyebileceğiniz bir sayfaya sahip olmak iyi bir fikirdir.

Telefon numaranızı, sosyal medya profillerinizi ve tam adresinizi eklediğinizden emin olun. Daha da iyisi, müşterilerin bilgi istemesi için bir form ve sizi kolayca bulabilmeleri için bir harita ekleyin.

ŞABLON

Şablon, web sitenizin sayfalarının düzenini tanımlar: tıpkı salonunuzda olduğu gibi, renkler, görüntüler, grafik öğeleri ve alan kullanımı, kim olduğunuzu yansıtan bir ortam yaratırken, hoş bir kullanıcı deneyimi yaratır.

Temel olarak, şablon çevrimiçi resminizi belirleyen şeydir ve bunun ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuz!

Bu yüzden web siteniz için doğru şablonu seçmenin neden önemli olduğu açıktır. Şablonun grafik görünümünü, nasıl düzenlendiğini, hangi özelleştirme düzeyini sunduğunu, hangi özellikleri içerdiğini ve nasıl geliştirilebileceğini düşünün.Sonuçlar
Yaklaşık on yıl öncesine kadar, kuaförler sadece harika işler yapmaları gerekiyordu ; herhangi bir pazarlama yapmaları gerekmiyordu. Ancak bugün rekabet şiddetli ve internet insanların alışkanlıklarını kökten değiştirdi. Şimdi, insanlar bir ürün veya hizmet almaya karar vermeden önce cep telefonlarında araştırma yapıyorlar ; bu günlerde hiçbir işletme bakımlı bir web varlığı olmadan gidemez.Yorum yok

İçeriğe dön