blog - Cemgil Ünlü

İçeriğe git

Restoranınızın Web Sitesini Oluşturmak için 5 ipucu (+1)

Cemgil Ünlü
Published by Cemgil Ünlü içinde Rehberler ve İpuçları · 8 Şubat 2020
Günümüzde, insanların yemek yemek için bir yer seçerken restoran web sitelerine bakması normaldir. Bu yüzden çok önemli! Bununla birlikte, restoran endüstrisi kalitesiz ve eski web sitelerine sahip olmasıyla bilinir.

Kaliteli bir web sitesi, yeni bir müşteri ile kaçırılan bir fırsat arasında fark yaratabilir. Yemek, servis ve atmosfer ne kadar iyi olursa olsun: kötü inşa edilmiş bir web sitesi işinize olumsuz yansıyabilir, çünkü birçok insan bir restoranın web sitesinin kalitesinin restoranın kalitesini yansıttığına inanmaktadır.

Web sitenizi tam olarak restoranınızın yüzü gibi düşünün: potansiyel müşterilere ilk izlenimi veren ve beklentilerine temel oluşturan şey budur. Menünüzü ve restoranınızın hizmetini geliştirdiyseniz, şimdi web sitenizi mükemmel hale getirme zamanı! Birlikte faydalı tavsiyeler öğrenelim.

1. Göz alıcı bir şablonla başlayın

Bir restoranınız var  ve   web sayfasını da yemekleriniz kadar iştah açıcı yapmak zorundasınız malasef.

2. Fotoğraflara Dikkat!
İyi yemek fotoğrafları çekmek düşündüğünüzden daha zordur. Aslında, bu konuda uzmanlaşmış, sadece plakadaki şeyleri değil, aynı zamanda mutfakda olduğunu düşünen veya başka bir deyişle, ağız sulandıran bir sonuç oluşturmak için her şeyi yerine koyan fotoğrafçılar var.

Bütçeniz varsa, bir profesyonel kiralayabilirsiniz. Değilse, fotoğrafları az miktarda kullanın ve malzemelerin ve açıklamaların her yemeğin hikayesini anlatmasına izin verin.

Konuklarınız için de odalarınız varsa, bir fotoğraf galerisi kullanabilirsiniz: odanın resimlerini, mobilya detaylarını, müşterileriyle fotoğrafları ekleyin (çevrimiçi yayınlamadan önce izin istemeyi unutmayın) ve varsa, dekor veya dış alan.

3. Arama Motorları için İçeriği Optimize Edin

Yemeklerinizi sergilemenin yanı sıra, bir restoran web sitesi yeni potansiyel müşteriler bulmalı ve trafik çekmelidir. Bu sonucu elde etmek için, SEO odaklı içerik, yani arama motorları için optimize edilmiş oluşturmanız gerekir. İşte bir örnek: Diyelim restoranınız Mudanya ' da.

Bir SEO hedefi, "Mudanya'da nerede yenir", "Mudanya restoranları", "Mudanya'daki en iyi restoran" vb. gibi arama sonuçları (kullanıcılar tarafından yazılan metin dizeleri) arasında en üst sıralara ulaşmaktır.

Ancak, sitenizin içeriğinde hangi anahtar kelimelerin en iyi kullanıldığını nasıl öğrenebilirsiniz? Basit, temel düzeyde Answerthepublic veya Google Anahtar Kelime Planlayıcı gibi ücretsiz araçları kullanabilirsiniz.

Ekstra Tavsiye
Tüm web sitesi sayfalarına içerikle ilgili fotoğraflar ekleyin (örneğin odalar, menü, tipik yemekler vb.). Bu strateji, müşterilerin perde arkasına bakmalarına ve restoranınızdan dikkat almalarına yardımcı olur. Hamuru döşerken bir şef, süslü bir kokteyl sergisinde bir pasta veya bir barmen buzlanma yapan bir pasta şefi yakalayın. Bu, personelinizin çalışmalarına koyduğu kalite ve bakımı gösterecektir. Ve en önemliside budur.


4. Müşteri Yorumlarını Yayınlayın

Bir restoran ararken incelemeler çoğunlukla potansiyel müşteriler tarafından takdir edilmektedir. Misafirinizin aslında bakış açısı, site ziyaretçilerinin restoranınız hakkında daha iyi bir fikir edinmesini sağlar. Bu nedenle, sitenizdeki incelemeler için her zaman bir alan sağlamayı unutmayın. Ayrıca, ücretsiz olmayabilir ama yararlı video incelemeleri oluşturmak için gıda blog yazarları veya etkileyicilerle işbirliği yapabilirsiniz, ancak gelecekte yeni müşteriler kazanmak için çok yararlı bir yatırım olabilirler! :)

Ekstra Tavsiye
Yorumlara cevap eklemeyi unutmayın! Basit bir teşekkür veya restoranınızla misafirleriniz arasındaki sorunları gidermek için bir mesaj. Ziyaretçiler, özellikle bir tartışma devam ediyorsa, restoranın cevabını takip ederler!

5. Online Rezervasyona İzin Ver

Hedefiniz sitenize gelen trafiği artırmak ve daha fazla ziyaretçi çekmekse, potansiyel müşterilerinizin çevrimiçi rezervasyon yapmasına izin vermelisiniz. Misafirleriniz kimseyle konuşmak zorunda kalmayacak, onlar için işleri hızlandıracak ve aynı zamanda size de fayda sağlayacaktır: çevrimiçi rezervasyon, otomatik bir hizmet aracılığıyla iş yükünün azaltılması anlamına gelir. Ayrıca, aynı anda daha fazla kişi çevrimiçi rezervasyon yapabileceği için restoranınızı doldurmak için daha fazla fırsat sunar, ancak diğer yandan bir seferde yalnızca bir müşteriyle konuşabilirsiniz.

Online rezervasyon yapma imkanı nasıl eklenir?

Başka bir ipucu: Restoran web sitenizi her zaman güncel tutun.
Potansiyel müşterileriniz için, sitenize göz atmak ve eski, modası geçmiş ve belki de yanlış çalışma saatleri ile bulmaktan daha kötü bir şey yoktur! Bu nedenle, içerikleri düzenli olarak taze ve çekici tutmak iyi bir uygulamadır. Noel günü açık mısın? Onlara haber verin! Bu yıl Yılbaşı Gecesi için kapanmaya mı karar verdiniz? Sitenizi derhal güncelleyin. Yaz aylarında daha az çalışıyorsunuz, yoksa özel bir menü oluşturdunuz mu? Haberleri yükleyin ve kitlenizi hemen bilgilendirin.

Sonunda, restoran web siteniz bir kartvizit, çevrimiçi bir vitrin gibidir: müşterilerin restoranınıza girmeden önce ilk görecekleri ilk izlenim olmalıdır.

Artık misafirlerinizi yemeğiniz kadar etkileyecek güzel bir web sitesi nasıl oluşturacağınızı bildiğinize göre, yapmanız gereken tek şey çevrimiçi olmak.

Yorum yok

İçeriğe dön