blog - Cemgil Ünlü

İçeriğe git

Sosyal medyayı sitenize entegre ederek 7/24 bağlantıda kalın.

Cemgil Ünlü
Published by Cemgil Ünlü içinde İnternet Pazarlaması · 28 Mart 2020
Dördüncü dijital devrim hızlandırılmış bir zaman duygusuna yol açtı , bu günler, zaman ve mekan gittikçe küçülüyor.

Mevcut iletişim teknolojileri de genel olarak bazı şeyleri hızlandırdı , bugün, sosyal medya haber döngüsü sayesinde, herhangi bir olay dünya çapında bir olay haline gelebilir. Hız mesafeyi kaldırdı. Bu aynı zamanda şirketlerimizin her yerde her yerde bulunabileceği anlamına gelir. Dünyadaki birçok kanalda aynı anda bulunabilirler.

Bu omnipresence'ın bizi hissettirebileceği kırılganlık duygusunu kısaca unutalım ve bunun yerine kendimize soralım. Bu dünyanın bize sunduğu bağlantı potansiyelinden en iyi şekilde yararlanmak için ne yapabiliriz? Modern teknolojiyi ürünümüzün, markamızın veya kendimizin farkındalığını artırmak için nasıl kullanabiliriz? Örneğin, sosyal medyayı web sitenize entegre ederek. Neden? Bu makalede daha fazlasını açıklayacağım ve bir çözüm sunacağım.

Görünürlük
Günümüzün sosyal ağları, kamunun dikkatini işinize çekeceğini düşündüğünüz her şeyi sergileyebileceğiniz kişiselleştirilmiş bir mağaza ekranı gibidir. Herkes sizi bir gönderi gibi bulabilir, deneyimlerini paylaşabilir veya ürünlerinizi önerebilir.

Sosyal medyayı web sitenize entegre etmek, görünürlüğünüzü artırmanıza yardımcı olabilir. Aslında, ziyaretçiler en son etkinliklerinizi tek bir yerde görüntüleyebilir, etkileşimde bulunabilir ve paylaşabilir.  Daha fazla bilgi edinmek istiyorlarsa sosyal medya profillerinizi tek bir tıklamayla ziyaret edebilirler. Bu entegrasyon özellikle web sitenizi düzenli olarak güncellemezseniz kullanışlıdır. Ziyaretçileriniz, eski olmasa da birkaç aylık olabilecek eski sayfalarla karşılaşabilir. Bununla birlikte, sosyal medya "görüntüleme penceresi", şirketinizin etkin olduğunu ve zamana ayak uyduğunu onaylayarak işletmenizin etkinliğini görmelerini sağlar. Bu tür bir kanıt, günlük operasyonlarınıza aşina olmayanlar arasında güven oluşturabilir!

Ancak kaç sosyal ağ kullanmalısınız? Özellikle iş sayfaları söz konusu olduğunda zor ve hızlı bir kural yoktur. Size verebileceğim en iyi tavsiye sağduyunuza güvenmektir. Profillerin yeni içerikle düzenli olarak güncellenmesi gerekir ve çok uzun süre hareketsiz kalmamalıdır! Bu nedenle, doğru sayıda sosyal ağ seçerken içerdiğiniz çabayı ve bütçenizi dikkate almanız gerekir. Web sitenizin görünürlüğünü artırmak mı istiyorsunuz? O zaman bu makaleyi kaçırmayın: "Sitenizin görünürlüğünü artırmak için üç profesyonel ipucu!"

Trafik
E-Marketer'da yayınlanan bir araştırma, bazı web sitelerinde, sosyal ağlarda içerik paylaşmak için düğmeler eklemeden önce ve sonra gelen trafik verilerini gösterir. Sonuçlar, sosyal medya düğmelerini ekledikten sonra, her web sitesinin ziyaretlerde, bazı durumlarda yedi kat daha fazla artış gösterdiğini gösteriyor.

En popüler sosyal medya düğmeleri hangileri? Olguların% 50,3'ünde Facebook,% 42,5 ile Twitter ve% 4 ile LinkedIn.

Fırsat
Çağımızda sosyal medya, yalnızca görünürlüğü ve trafiği artırmak için değil, aynı zamanda gerçek yeni müşteriler kazanmak için de en iyi fırsattır. Sosyal medya platformları, diğer reklam yöntemlerinden daha düşük maliyetli bir iletişim aracıdır. Web sitenize profilleri entegre etmek gibi bazı iyi uygulamaların kullanımı ile birlikte, bu, sitelerinizin popülaritesi için gerçek bir fark yaratabilir! İçeriklerini çevrimiçi olarak tanıtmak isteyen herhangi bir işletme, marka ve profesyonel, sosyal medya kanallarını web sitelerine entegre etmeyi sağlamalıdır. Bu, halkınızı sizi takip etmeye ve deneyimlerinizi paylaşmaya teşvik eder.
Web siteleri ve sosyal medya nasıl bağlanır?

Artık sosyal medyayı web sitenize bağlamanın önemini anladığınıza göre, bunu nasıl yapacağınızı öğrenmenin zamanı geldi! En kolay yol, web sitenize hazır widget'lar eklemektir.

Widget nedir? Diğer uygulamalara hızlı ve kolay erişim sağlayan bir uygulamanın basitleştirilmiş bir sürümüdür. Widget'lar sosyal medya kanallarını web sitenize bağlamak için mükemmeldir. İşte bir örnek: SnapWidget. Bu araç, web sitenize Instagram, Twitter veya Facebook'tan fotoğraf ve video eklemenizi ve otomatik olarak görüntülemenizi sağlayan dört abonelik düzeyi (ücretsiz sürüm ve lite, profesyonel ve geliştirici planları) içerir.

Snapwidget, birkaç tıklamayla web sitenize eklenebilir ve sosyal medya profillerinize her yeni içerik yüklediğinizde otomatik olarak güncellenir.

Sonuç olarak, widget'ı kullanmak sosyal medya ve web siteniz arasında etkileşimler oluşturmayı çok basit hale getirir ve görünürlüğünüzü artırmanıza, web sitenize daha fazla trafik kazandırmanıza ve sadece satış fırsatlarınızı değil, aynı zamanda markanızı büyütme fırsatlarına da olanak tanır! başlamaya hazır mısınız?Yorum yok

İçeriğe dön