blog - Cemgil Ünlü

İçeriğe git

Web sitenizde sohbet etmenin önemi ve faydaları

Cemgil Ünlü
Published by Cemgil Ünlü içinde Rehberler ve İpuçları · 14 Şubat 2020
Müşteri beklentileri sürekli büyüyor ve bu, çevrimiçi satış ve satın alma şeklimizi değiştiren trendlerden biri.
İnternet, dünyanın her yerinden insanların her saat web sitenizde alışveriş yapmalarına olanak tanır, ancak sipariş desteği genellikle daha sınırlıdır.
Araştırmalar, sosyal medyadaki müşteri destek talepleri için ortalama yanıt süresinin yaklaşık 10 saat olduğunu, e-posta yoluyla yanıt sürelerinin ise 12 saati aştığını gösteriyor. Bu birçok müşteri için kabul edilemez. Peki, taleplere nasıl daha hızlı yanıt veriyorsunuz? Basit: canlı sohbet kurun.

Canlı sohbet, web sitenizdeyken potansiyel müşterilerinizle gerçek zamanlı olarak konuşmanıza olanak tanıyan bir araçtır. Ucuz ve kurulumu kolay bir çözümdür ve müşteriler bunu sever, çünkü diğer tüm dijital servis kanallarından çok daha hızlıdır.
Giderek daha fazla web sitesi, yanıt sürelerini iyileştirmek için canlı sohbeti entegre ediyor ve tüketicilerin% 33'ü ziyaret ettikleri web sitelerinde canlı bir sohbet görmeyi bekliyor.
Aslında, canlı bir sohbet hizmetinde hızlı müşteri desteği sağlamaktan çok daha fazlası var. Canlı sohbetin işinize sunabileceği avantajlar şunlardır.

I 1. Satışları ve dönüşümleri artırın
Amerikan Pazarlama Birliği, canlı sohbet kullanan B2B şirketlerinin dönüşümleri ortalama% 20 artırdığını tespit etti.
Web sitenize göz atarken, potansiyel müşterilerin ürün veya hizmetinizle ilgili soruları olabilir. Canlı sohbet yüklemek, kişi hala web sitenizdeyken hemen yanıt vermenize olanak tanır ve satın alma işlemlerini tamamlamalarına yardımcı olur.

I 2. Web sitenizdeki müşterinin deneyimini iyileştirin
Canlı sohbet ile müşterilerinizin artık alışveriş deneyimlerini kesmeleri ve telefon numarası almaları veya bir soruları varsa e-posta göndermeleri gerekmemektedir: anında yanıt alabilirler. Bu, diğer bütün ürün türlerini satın alırken önemlidir.
Canlı sohbet genellikle ana sayfada ve ürün sayfalarında bulunur, ancak web sitesi deneyimini geliştirmenin başka bir yolu, sohbeti 404 sayfa veya silinmiş sayfalar gibi olağandışı konumlara yerleştirmektir. Müşterileriniz 404 sayfasına geldiğinde genellikle ayrılırlar. Canlı sohbet, taramalarına devam etmelerine ve aradıklarını bulmalarına yardımcı olabilir.

I 3. Rekabet avantajı elde edin
Müşterileriniz için canlı sohbet hizmeti kurmak, rakiplerinize göre rekabet avantajı elde etmek için muazzam bir fırsat sunar.
Günümüzde, aslında, giderek daha fazla müşteri web sitelerinde bir sohbet bulmayı beklese de, birçok şirket bu beklentiye henüz cevap vermedi.
Canlı sohbet, tüketici beklentilerini karşıladığınızı göstererek kendinizi rakiplerinizden ayırmanın bir yolu olabilir.

I 4. Müşteri hizmetleri maliyetini azaltmak
Müşteri desteğinin pahalı olabileceği bir sır değil: geleneksel telefon müşteri hizmetleri ile bir seferde yalnızca bir çağrı yapabilirsiniz. Bununla birlikte, canlı sohbet ile, ilgili sorunların karmaşıklığına bağlı olarak, birden fazla talebi aynı anda ele almak daha kolaydır.
Birden fazla sohbeti aynı anda yönetebilmek, daha hızlı ve daha verimli olmak ve aynı zamanda ilgili personelin maliyetlerini optimize etmek anlamına gelir.

I 5. Potansiyel müşterileri sadık kılmak
Satış elemanlarının tavsiye sunabileceği ve satış amacıyla bir ilişki kurabileceği fiziksel bir mağazaya girmenin aksine, çevrimiçi tüketiciler bu fırsata sahip değildir ve doğal olarak daha şüpheci olmaya meyillidir. Canlı sohbet servisi ile potansiyel müşterilerinizle doğrudan sohbet edebilir, bu da güven oluşturmanıza ve çevrimiçi ve çevrimdışı alışveriş deneyimi arasındaki boşluğu kapatmanıza olanak tanır.

Sonuç olarak, işletmenizin dijital dünyada başarılı olmasını istiyorsanız, web sitenize canlı sohbet yüklemeniz gerekir.
Potansiyel müşterileriniz satın alma sürecinde hızlı ve anında destek istemektedir. İyi haber şu ki, birkaç şirket canlı sohbet kullanıyor, bu da rekabetten öne çıkmanızı kolaylaştırıyor.
Web sitenizde canlı sohbet kullanmanın avantajları çoktur ... o zaman ne bekliyorsunuz? Şimdi canlı sohbet kurun!
Yorum yok

İçeriğe dön