blog - Cemgil Ünlü

İçeriğe git

Web sitenizi ücretsiz olarak nasıl tanıtabilirsiniz?

Cemgil Ünlü
Published içinde Webteki ilk adımlar · 20 Mart 2020
Haftalarca çalışarak aylar geçirdiniz ve son olarak ideal web sitenizi hazır hale getirdiniz. Şimdi onu nasıl görüyorsun?

Elbette, mesajı orada almak için pahalı reklam ajansları ve promosyon uzmanları kiralayabilirsiniz, ancak bunu kendiniz yapmaya çalışabileceğiniz çeşitli ücretsiz ve kolay şeyler vardır. Bir web sitesini ücretsiz olarak tanıtmak için bu şık yolları deneyin ve görünümler artmaya başladığında izleyin.

SEO gitmenin yolu
Web'de arama yapan kişiler yüzlerce sayfa sonucunu dolaşmak istemez; internet sevinci hızlı bir tıklama ile  istediğinizi elde etmektir. Bu da sıralamada yukarıda olmanın önemini gösterir. Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), bir web sitesini ücretsiz olarak tanıtmanın ilk yolu olarak bu noktada devreye girer.

Kullanıcıların ne aradığını ve hangi anahtar kelimelerin büyük sonuçlar verdiğini araştırmak için biraz zaman ayırın. Açık ol! Dünyadaki her otel, temel olanaklardan bahsedecek, bu yüzden sizi ayıran anahtar kelimeler iseçin. Beş yıldızlı bir spa oteliyseniz kutlayın! Dünya standartlarında spor tesisleriniz varsa, çatılardan bağırın! Anahtar kelimeler, sizi rakiplerinizden ayırdıklarında en iyi sonucu verir.

İçeriğinizi paylaşın
İnsanlar "Web sitemi ücretsiz olarak tanıtmak istiyorum" diye düşündüğünde, genellikle ayrıntılı pazarlama girişimleri hayal ederler. Gerçekte, araçların çoğu parmaklarınızın ucunda.

Sosyal medya hesaplarınızı aktif ve ilgi çekici tutun. Sitenize olan bağlantıları paylaşın ve bunları profil açıklamalarınıza, göz alıcı görüntülere, eğlenceli hikayelere ve insanların tıklamak istemesine neden olan diğer şeylere eklediğinizden emin olun. Sosyal medya, kişiliğinizi ve marka değerlerinizi ifade etmenin harika bir yoludur ve dijital çağda şirketlerin başarısında hayati bir araçtır.

Bağlantı oluştur
Ve işinizi ücretsiz olarak nasıl tanıtacağınızla ilgili başka bir ipucu. Bir servis sağlayıcıysanız, size değerli reklamlar sağlayabilecek müşterilerin  bir listesine sahipsiniz. Onlardan sosyal medyada web sitenize bir bağlantı vermelerini isteyin ve karşılığında aynısını sunun. Ağınızı ne kadar geniş kullanırsanız, o kadar çok ödül kazanırsınız.Yorum yok

İçeriğe dön