blog - Cemgil Ünlü

İçeriğe git

Web sitenizin telif hakkı için yedi kolay adım

Cemgil Ünlü
Published by Cemgil Ünlü içinde Yönetim ve Hukuk · 15 Şubat 2020
Web siteniz için birinci sınıf içerik yazdınız, resim ve logo tasarladınız ve her şey yolunda gitti ve tuttu. Şimdi onu koruma zamanı.

Ancak bir web sitesinin telif hakkı nasıl alınır? Rahatlayın. Yalnızca yedi basit adımda, web sitenize nasıl telif hakkı ekleyeceğinizi ve çalışmanızı nasıl güvende tutacağınızı öğreneceksiniz.

I Çevrimiçi başvurun
Bir şey nasıl telif hakkı alınır? Elektronik Telif Hakkı Ofisi (eCO) çevrimiçi telif hakkı uygulamalarından sorumludur, bu nedenle web sitelerini ziyaret edin ve bir hesap oluşturun. Başlamadan önce, neyin telif hakkıyla korunabileceğini ve nelerin kopyalanamayacağını öğrenin. Haklarınızı öğrendikten sonra, bu basit sürece başlamaya hazırsınız.

I Hak talebinde bulun
Şimdi "Web sitemde telif hakkı nasıl talep edilir?" ECO web sitesinde yeni bir hak talebinde bulunmayı seçtikten sonra üç soru ile karşılaşacaksınız.  Hak taleplerinin çoğu standart başvuru sürecini içerecektir, ancak bu uygun istemler sizi doğru yönde yönlendirecektir.

I Web sitenizin ayrıntılarını girin
Ardından, sitenizle ilgili önemli ayrıntıları doldurmanız istenecektir. Talebinize bir ad verin ve ardından telif hakkı almak istediğiniz içerik türünü seçin. Burası, ileri araştırmalarınızın işe yaradığı yerdir. Neyin mümkün olduğunu bilmek, bu hayati aşamada meydana gelebilecek tuzakları ortadan kaldırır.

I Yazarınıza bir ad verin
Sitenizin yazarı veya yazarları hakkında ayrıntılı bilgi verin; zamanı geldiğinde kredi verin. Potansiyel yasal sorunlardan kaçınmak için herkesi buraya eklediğinizden emin olun.

I Önceden var olan materyali listele
Birçok site, alıntılar , resimler, videolar ve diğer medya biçimleri gibi mevcut materyalleri kullanır. İstendiğinde bunları listelemeniz önemlidir.İstediğiniz son şey, bir başkasının ayak parmaklarına basmak veya birinin fikri mülkiyetini ihlal etmektir!

sorunlardan kaçınmak için herkesi buraya eklediğinizden emin olun.


I Ücretini öde
Telif hakkı başvurusu küçük bir ücrete tabidir. Bu, çoğu yöntemle (kartlar, banka havaleleri vb.) Ödenebilir ve içeriğiniz hakkında gönül rahatlığı sağlamanın maliyeti yüksektir.

I İçeriğinizi incelenmek üzere gönderin
Ayrıntıları doldurduktan sonra, söz konusu içeriği sağlamanız gerekir. Bu, çevrimiçi veya basılı olarak yapılabilir, ancak birincisi web sitesi malzemeleri için çok daha kolaydır. O zaman, bu sadece bir bekleme meselesidir.

Yorum yok

İçeriğe dön